Wed 16th Sep 2020       
CompetitionTimeVenueTeam 1ScoreScoreTeam 2Referee
Minor A Football Championship 6 45 PMCorofin Dunmore MacHales 1-102-8Claregalway Thomas Murphy
Junior A Championship North - Group A6 30 PMAthenryAthenry 1-112-8Monivea-Abbey Martin Collins
U-12 League Finals6 30 PMLoughreaKinvara 1-36-8Loughrea Gaelic Football Cathal Mc Mahon
Minor B Football Championship6 15 PMMervueSt. James' GAA 1-121-10Clg Mícheál Breathnach Richard Mc Nicholas
Minor A Football Championship 6 00 PMPearse StadiumSt Michael's 1-91-8Salthill-Knocknacarra Christopher Ryan
        
Mon 14th Sep 2020       
CompetitionTimeVenueTeam 1ScoreScoreTeam 2Referee
Minor B Hurling Championship Knockout7 00 PMDuggan Park Castlegar 2-171-4Killimor Brian Keon
Under 12 Group 8 Shield6 30 PMGort GAA GroundsGort Inse Guaire 2-31-2Loughrea Ger O Connor
Under 12 Group 1 Shield6 30 PMCraughwellCraughwell GAA Club 3-32-5Castlegar Pat Brennan
Under 12 Group 8 Cup6 30 PMNew InnSarsfields 1-22-6Carnmore David Cunningham
Under 12 Group 9 Cup6 30 PMAthenryAthenry 3-41-4Oranmore-Maree David Staunton
Under 15 C Cup6 30 PMSalthill-KnocknacarraSalthill-Knocknacarra 5-61-11Clg Mícheál Breathnach
        
Sun 13th Sep 2020       
CompetitionTimeVenueTeam 1ScoreScoreTeam 2Referee
Claregalway Hotel Senior Football Championship 5 30 PMPearse StadiumMaigh Cuilinn 1-172-9St. James' GAA Thomas Murphy
Junior C1 Hurling Championship Group 25 00 PMCreggAnnaghdown 0-129-18Skehana-Mountbellew/Moylough Karol Collins
Junior C1 Hurling Championship Group 25 00 PMTuamTuam Hurling 2-214-17CLG Ath Eascrach/Fothaine James Hoade
Junior B Hurling Championship Knockout5 00 PMPortumnaPortumna 0-201-9Padraig Pearses Peter Murphy
Claregalway Hotel Intermediate Football Championship 4 00 PMTuam StadiumDunmore MacHales 2-161-8Headford Noel Dempsey
Claregalway Hotel Senior Football Championship 2 30 PMPearse StadiumMountbellew/Moylough 2-131-5Killannin Ronan McNulty
Claregalway Hotel Intermediate Football Relegation2 30 PMMilltownCorofin 2-111-15Glenamaddy Anthony Coyne
Claregalway Hotel Intermediate Football Relegation2 30 PMBarnaderg Williamstown 0-161-14Menlough Gerry Daly
Junior A Championship West - Group A1 00 PMRos MucNa Piarsaigh 2-90-14Clg Mícheál Breathnach Pádraig Mac Donncha
Junior A Championship West - Group A1 00 PMLeitir MóirCumann Peile Naomh Anna, Leitir Móir 1-63-14Oughterard Colm Conway
Junior A Championship West - Group B1 00 PMWestsideSt Michael's 2-95-16CLG Bhearna Noel Barrett
Junior A Championship West - Group B1 00 PMOranmoreOranmore-Maree 0-173-11An Cheathrú Rua Martin Collins
Claregalway Hotel Intermediate Football Championship 1 00 PMTuam StadiumKilkerrin-Clonberne 1-112-6CLG Oileáin Árann Gerald Anthony Lohan
Junior Football Championship1 00 PMClifdenClifden 2-173-7Salthill-Knocknacarra Frank Kinneen
Junior C Championship North - Group C12 00 PMGlinsk G.A.A.PitchGlinsk 0-15-12Kiltormer Charlie Ward
Junior C Championship North - Group C12 00 PMBallygarSt Brendan's 0-52-10Cortoon Shamrocks
Junior C1 Hurling Championship Group 312 00 PMAthenryAthenry 0-0CONCTurloughmore
Minor B Hurling Championship Knockout12 00 PMKinvaraKinvara 1-131-11Mullagh-Kiltormer Kevin Egan
Under 12 group 4 Shield11 00 AMSylaneSylane 1-24-4Clg Mícheál Breathnach Gerard Dwyer
Under 12 Group 2 Cup10 00 AMSt Brendan's LoughreaLoughrea 2-91-3Sarsfields Pakie Muldoon
Under 12 Group 3 Shield10 00 AMBallinderreenBallinderreen 3-25-8Mullagh-Kiltormer John Mc Donagh
Under 12 Group 7 Cup10 00 AMCraughwellCraughwell GAA Club 1-34-6Athenry Karol Collins
Under 12 Group 7 Shield10 00 AMClarinbridgeClarinbridge 1-61-0Turloughmore Noel Quinn
        
Sat 12th Sep 2020       
CompetitionTimeVenueTeam 1ScoreScoreTeam 2Referee
Junior C Championship North - Group D7 00 PMClaregalway LakeviewClaregalway 2-102-10St Gabriel's Martin Collins
Junior C Championship North - Group A6 30 PMClonberneKilkerrin-Clonberne 4-21-8Caltra Pat Hansberry
Junior B Championship West - Group B6 00 PMCarnaCLG Cárna-Caiseal 1-91-5An Cheathrú Rua Mairtín O Curraoin (coilím)
Junior B Championship West - Group B6 00 PMClonburAn Fhairche - Clonbur 1-90-19Clifden John Devlin
Junior C Championship West - Group A6 00 PMLetterfrackRenvyle 2-72-11Cumann Peile Naomh Anna, Leitir Móir Noel Cummins
Junior C Championship West - Group B6 00 PMOughterardOughterard 0-45-19Gaeil na Gaillimhe Frank Walsh
Junior C Championship North - Group A6 00 PMBushfield ParkLoughrea 1-143-5Mountbellew/Moylough Paul Quinn
Junior A Championship North - Group B6 00 PMMilltownMilltown 1-90-9Glinsk Tony Keating
Claregalway Hotel Senior Football Championship 5 30 PMPearse StadiumTuam Stars 0-170-16CLG Bhearna Gearoid O Conamha
Claregalway Hotel Senior Football Championship - Relegation5 00 PMKenny ParkCaherlistrane 1-132-5Clg Mícheál Breathnach Frank Kinneen
Minor A Hurling Championship Knockout5 00 PMKilconieronKilconieron GAA 4-183-9Kilnadeema-Leitrim Shane Hynes
Junior B Hurling Championship Knockout5 00 PMTurloughmoreTurloughmore 1-150-13Castlegar David Staunton
Claregalway Hotel Intermediate Football Championship 4 00 PMTuam StadiumOranmore-Maree 0-151-13Killererin Shane Hehir
Claregalway Hotel Senior Football Championship 2 30 PMPearse StadiumSalthill-Knocknacarra 0-91-18Corofin Austin O Connell
Senior Hurling Championship Knockout2 00 PMKenny ParkKinvara 1-133-13Beagh Liam Gordon
Under 12 Group 1 Cup1 00 PMOranmoreOranmore-Maree 2-74-6Athenry Paul Fahy
Junior B Championship West - Group A1 00 PMInis MórCLG Oileáin Árann 2-71-12An Spidéal Pádraig Mac Donncha
Claregalway Hotel Intermediate Football Championship 1 00 PMTuam StadiumCortoon Shamrocks 1-131-10Kilconly Christopher Ryan
Under 12 Group 3 Cup10 00 AMPadraig Pearses GAA GroundPadraig Pearses 2-33-6Killimordaly Tomas Lally
Under 12 Group 4 Cup10 00 AMArdrahanArdrahan 1-82-3Rahoon-Newcastle Brian Keon
Under 12 Group 10 Cup10 00 AMPáirc an ChnoicClg Mícheál Breathnach 4-51-3Oranmore-Maree David Earls
Under 12 Group 10 Shield10 00 AMSylaneSylane 4-22-2Kilnadeema-Leitrim Charlie Ward
        
Fri 11th Sep 2020       
CompetitionTimeVenueTeam 1ScoreScoreTeam 2Referee
Junior Football Championship8 00 PMBallinasloeBallinasloe GAA 0-101-9Caherlistrane Martin Flaherty
Junior B Championship North - Group A7 30 PMHeadfordHeadford 1-124-10Corofin Padraic Kelly
Junior A Championship North - Group B7 30 PMTuam StarsTuam Stars 1-120-7Caltra Gerry Daly
Junior B Championship North - Group B7 00 PMKilconlyKilconly 4-150-6Williamstown John Devlin
Junior B Championship West - Group A6 45 PMThe PriarieSalthill-Knocknacarra 4-133-8Killannin Mairtín O Curraoin (coilím)
Junior C Championship West - Group A6 45 PMCrestwoodFr Griffins Éire Óg 3-131-6CLG Bhearna Ger Cahill
Junior B Championship North - Group A6 45 PMDunmoreDunmore MacHales 3-92-11Menlough Sean Lyons
Under 12 Group 2 Shield6 30 PMBeaghMichael Cusacks 2-44-7Gort Inse Guaire Paschal Sheehan
Junior Football Championship6 30 PMMoycullenMaigh Cuilinn 1-133-10An Fhairche - Clonbur Christopher Ryan
Junior Football Championship6 30 PMTuam StadiumSt Brendan's 1-121-5Athenry P.J. Rabbitte
Junior A Championship North - Group A6 00 PMBallymacwardPadraig Pearses 1-102-7Annaghdown Seamus Lawlor
        
Wed 9th Sep 2020       
CompetitionTimeVenueTeam 1ScoreScoreTeam 2Referee
Minor B Football Championship7 00 PMIndreabhánClg Mícheál Breathnach 6-120-16Clifden Alan Carr
Minor A Football Championship 6 45 PMMoycullenMaigh Cuilinn 1-112-14Salthill-Knocknacarra Christopher Ryan
Minor B Football Championship6 45 PMAn SpidealAn Spidéal 1-193-15Cumann Peile Naomh Anna, Leitir Móir Ger Cahill
Minor C Championship6 45 PMPáirc an ChathánaighAn Cheathrú Rua 5-72-14Killannin Colm Conway
Minor A Football Championship 6 45 PMWestsideSt Michael's 2-121-11CLG Bhearna Frank Kinneen
Minor A Football Championship 6 30 PMDunmoreDunmore MacHales 1-130-11Monivea-Abbey Tony Keating
Minor A Football Championship 6 30 PMCorofin Corofin 2-61-14Claregalway Austin O Connell
Minor B Football Championship6 30 PMCreggAnnaghdown 3-100-8Athenry Padraic Kelly
Minor B Football Championship6 30 PMBushfield ParkLoughrea 3-62-14Tuam Stars Paddy Ó Griofa
        
Tue 8th Sep 2020       
CompetitionTimeVenueTeam 1ScoreScoreTeam 2Referee
U14 Division 5 Cup6 30 PMHeadfordHeadford B Team7-74-6Tuam Stars B Team
U14 Division 5 Shield6 30 PMCorofin GAA Pitch Corofin B Team7-11-3Salthill-Knocknacarra C TeamTony Keating
U-12 League Finals6 30 PMOranmore-MareeOranmore-Maree 2-71-3Claregalway Cathal Mc Mahon
        
Mon 7th Sep 2020       
CompetitionTimeVenueTeam 1ScoreScoreTeam 2Referee
Under 12 Group 10 Shield6 45 PMKilnadeema PitchKilnadeema-Leitrim 3-32-1Cois Fharraige Pakie Muldoon
Junior C Hurling Championship Group 16 30 PMMullagh Hurling Club GroundsAn Mullach 2-123-9Liam Mellows Gerry Donoghue
Junior C1 Hurling Championship Group 46 30 PMPáirc na bhForbachaBearna-Na Forbacha 1-99-15An Spidéal Fergal Bermingham
Junior C1 Hurling Championship Group 46 30 PMPáirc Maigh CuilinnMoycullen Iománíocht 0-110-15Salthill-Knocknacarra Sean Byrne
Junior C1 Hurling Championship Group 36 30 PMCastlegar PitchCastlegar 0-0CONCSt Thomas Ronan Stankard
Junior C1 Hurling Championship Group 36 30 PMBallinderreenBallinderreen 3-160-14Turloughmore Ger O Connor
Under 12 Group 8 Shield6 30 PMGort GAA GroundsGort Inse Guaire 0-20-1Kinvara Pat Brennan
Under 12 Group 9 Cup6 30 PMAthenryAthenry 5-82-4Ballinderreen Ollie Flanagan
Under 12 Group 7 Cup6 30 PMBaile Doite Pitch & ClubhouseMaigh Cuilinn 1-42-6Craughwell GAA Club John Keane
        
Sun 6th Sep 2020       
CompetitionTimeVenueTeam 1ScoreScoreTeam 2Referee
Junior C Hurling Championship Group 16 30 PMAbbeyknockmoyAbbeyknockmoy 4-80-20Kiltormer
Junior C1 Hurling Championship Group16 00 PMTynagh/Abbey-DuniryTynagh Abbey Duniry 1-132-15Kilnadeema-Leitrim Brian Keon
Junior C1 Hurling Championship Group16 00 PMTommy Larkins ParkTommy Larkins 0-0CONCCappataggle David Cunningham
Under 12 Group 10 Cup6 00 PMPáirc an ChnoicClg Mícheál Breathnach 5-82-5Rahoon-Newcastle Conor Quinlan
Junior C Hurling Championship Group 35 30 PMSylaneSylane 4-221-13Oranmore-Maree Charlie Ward
Junior C1 Hurling Championship Group 25 30 PMAhascragh SportsfieldCLG Ath Eascrach/Fothaine 4-160-10Annaghdown Vincent Burke
Junior C1 Hurling Championship Group 25 30 PMSkehanaSkehana-Mountbellew/Moylough 1-92-19Ballygar HC James Lundon
Senior Hurling Championship Knockout5 30 PMKenny ParkTurloughmore 2-252-19Sarsfields Alan Kelly
Minor A Football Championship 5 30 PMPáirc na bhForbachaCLG Bhearna 2-101-8Oranmore-Maree Frank Kinneen
Junior Football Championship5 00 PMTuam StadiumMountbellew/Moylough 0-140-12Kilkerrin-Clonberne Austin O Connell
U-16 Division 4 Shield4 00 PMClonburCárna-Caiseal/Na Piarsaigh 4-63-10Milltown Tom Browne
Intermediate Hurling Championship Knockout4 00 PMDuggan Park Abbeyknockmoy 0-150-16Moycullen Iománíocht Shane Curley
Intermediate Hurling Championship Knockout3 00 PMPearse StadiumMeelick-Eyrecourt 4-211-10An Spidéal Kevin Egan
Senior Hurling Championship Knockout3 00 PMLoughreaKilnadeema-Leitrim 1-141-16Kinvara Seamus Moran
Senior Hurling Championship Knockout2 30 PMKenny ParkLoughrea 0-221-13Liam Mellows Conor Quinlan
Junior Championship West - Group B2 00 PMClifdenClifden 2-210-6St. James' GAA Muiris Mac Gearailt
Minor C Championship1 00 PMTuam StadiumHeadford 3-164-15Cortoon Shamrocks Martin Collins
Intermediate Hurling Championship Knockout1 00 PMDuggan Park Castlegar 0-170-26Killimor Noel Quinn
U-12 League Finals12 30 PMAthenryAthenry B Team5-63-4Tuam Stars B TeamGerry Moore
Junior C Hurling Championship Group 212 00 PMMenlo EmmettsMenlo Emmetts 6-126-21Rahoon-Newcastle Ronan Stankard
Junior C Hurling Championship Group 212 00 PMCarnmore GAA Club Carnmore 1-152-11Killimordaly John Mc Donagh
Junior C Hurling Championship Group 412 00 PMClarinbridgeClarinbridge 2-182-9Craughwell GAA Club Paul Fahy
U-12 League Finals12 00 PMMervueSt. James' GAA 4-101-6An Cheathrú Rua Seán Glynn
U-12 League Finals12 00 PMLeitir MóirCumann Peile Naomh Anna, Leitir Móir 6-94-3Renvyle Frank Walsh
Intermediate Hurling Championship Knockout12 00 PMPearse StadiumSylane 1-190-23Annaghdown Sean Byrne
U-16 Division 4 Cup11 45 AMThe PriarieSalthill-Knocknacarra B Team2-142-9Oranmore-Maree B Team
Under 12 Group 8 Cup11 00 AMCarnmore GAA Club Carnmore 5-90-1Turloughmore Ronan McNulty
U-12 League Finals11 00 AMAthenryAthenry 5-102-4Craughwell GAA Club Gerry Moore
Under 12 Group 7 Shield10 45 AMClarinbridgeOranmore-Maree 2-32-5Clarinbridge Pascal Sheehan
Under 12 group 4 Shield10 00 AMSylaneSylane 5-51-5Cois Fharraige Charlie Ward
Under 12 Group 3 Cup10 00 AMPadraig Pearses GAA GroundPadraig Pearses 1-40-2Tommy Larkins Gerry Hurley
Under 12 Group 3 Shield10 00 AMMullaghMullagh-Kiltormer 4-41-7Salthill-Knocknacarra Liam Gordon
Under 12 Group 7 Shield10 00 AMCarnmore GAA Club Carnmore 1-10-6Turloughmore Ronan McNulty
Under 12 Group 2 Shield10 00 AMKinvaraKinvara 1-94-7Michael Cusacks Noel Quinn
Under 12 Group 3 Cup10 00 AMSt ThomasSt Thomas 1-15-10Killimordaly Kevin Egan
Under 12 Group 8 Cup10 00 AMBullaunSarsfields 6-62-6Ballinasloe GAA Gerard Dwyer
Under 12 Group 10 Cup10 00 AMMareeOranmore-Maree 1-71-2Tynagh Abbey Duniry Pat Brennan
Under 12 Group 1 Cup9 45 AMClarinbridgeClarinbridge 0-63-8Oranmore-Maree Paschal Sheehan
        
Sat 5th Sep 2020       
CompetitionTimeVenueTeam 1ScoreScoreTeam 2Referee
U-12 League Finals6 00 PMClaregalway KnockdoemoreClaregalway D Team1-52-5St Michael's B TeamCiaran Harkin
Junior A Hurling Championship Group 25 30 PMArdrahanArdrahan 5-261-12Loughrea Alan Kelly
Junior A Hurling Championship Group 25 30 PMSkehanaSkehana-Mountbellew/Moylough 1-102-12Craughwell GAA Club Vincent Burke
Junior A Hurling Championship Group 35 30 PMPáirc na bhForbachaBearna-Na Forbacha 0-142-29Clarinbridge John Keane
Junior A Hurling Championship Group 45 30 PMBallygarSarsfields 0-170-12Ballygar HC Peter Murphy
Junior B Hurling Championship Group 35 30 PMLeitrim Community CentreKilnadeema-Leitrim 0-201-9Moycullen Iománíocht Gerry Hurley
Senior Hurling Championship Knockout5 30 PMDuggan Park Cappataggle 0-200-13CLG Ath Eascrach/Fothaine John Mc Donagh
Intermediate Hurling Championship Knockout4 00 PMKenny ParkKilconieron GAA 1-180-11Kilbeacanty Karol Collins
U-12 League Finals4 00 PMCaherlistraneCaherlistrane 2-71-12Headford Tom Ryder
Senior Hurling Championship Knockout2 30 PMDuggan Park St Thomas 1-232-16Killimordaly Paul Fahy
Under 12 Group 7 Cup1 00 PMAthenryAthenry 3-63-3Castlegar Kevin Quirke
Intermediate Hurling Championship Knockout1 00 PMKenny ParkTurloughmore 3-130-16Carnmore Brian Keon
Under 12 Group 1 Cup12 00 PMAthenryAthenry 5-102-3Maigh Cuilinn Kevin Quirke
Under 12 Group 9 Shield10 00 AMKillimordalyKillimordaly 7-31-2Salthill-Knocknacarra Gerard Dwyer
Under 12 Group 1 Shield10 00 AMCastlegar PitchCastlegar 2-52-0Carnmore Adrian Mooney
Under 12 Group 2 Cup10 00 AMKilconieronKilconieron GAA 1-63-9Loughrea Kevin Egan
Under 12 Group 2 Shield10 00 AMGort GAA GroundsGort Inse Guaire 8-62-3Ballinasloe GAA Pat Brennan
Under 12 Group 4 Cup10 00 AMTonabrockyRahoon-Newcastle 2-61-4Kilnadeema-Leitrim Liam Ó Conghaile
Under 12 Group 9 Cup10 00 AMOranmore-MareeOranmore-Maree 3-92-6Padraig Pearses John Donovan
Under 12 Group 1 Shield10 00 AMTurloughmoreTurloughmore 1-52-3Craughwell GAA Club Sean Byrne
Under 12 Group 2 Cup10 00 AMBullaunSarsfields 7-93-5Portumna James Lundon
Under 12 Group 3 Shield10 00 AMBallyloughaneLiam Mellows 2-24-4Ballinderreen Conor Quinlan
Under 12 Group 4 Cup10 00 AMArdrahanArdrahan 1-41-1Tynagh Abbey Duniry Shane Curley