News

Weekend Galway Club Results

LOCAL GAA RESULTS 

Ocean Hygiene Supplies & Packaging U12 Roinn 1A

(Round: Round 1),

Oranmore-Maree 9-7 Castlegar 0-3

Sun, 13 Jun,

(Round: Round 1), Clarinbridge 4-11 Carnmore 2-7

Ocean Hygiene Supplies & Packaging U12 Roinn 1B

Sun, 13 Jun,

(Round: Round 1), Kilconieron 3-14 Loughrea 0-4

Sun, 13 Jun,

(Round: Round 1), Craughwell GAA Club 2-7 Sarsfields 1-10

Ocean Hygiene Supplies & Packaging U12 Roinn 2A

Sun, 13 Jun,

(Round: Round 1), Gort 4-3 Kilnadeema-Leitrim 3-5

Sun, 13 Jun,

(Round: Round 1), Tynagh/Abbey-Duniry 3-15 Ballinderreen 0-1

Sun, 13 Jun,

(Round: Round 1), Michael Cusacks 6-10 Kinvara 0-1

Ocean Hygiene Supplies & Packaging U12 Roinn 2B

Sun, 13 Jun,

(Round: Round 1), Cappataggle 6-9 Mullagh/Kiltormer 0-4

Ocean Hygiene Supplies & Packaging U12 Roinn 3A

Sun, 13 Jun,

(Round: Round 1), Rahoon-Newcastle 3-8 Salthill-Knocknacarra 2-0

Sun, 13 Jun,

(Round: Round 1), Cois Fharraige 3-12 Liam Mellows 0-3

Ocean Hygiene Supplies & Packaging U12 Roinn 3B

Sun, 13 Jun,

(Round: Round 1), Sylane 5-4 Skehana-Mountbellew/Moylough 3-7

Sun, 13 Jun,

(Round: Round 1), Ahascragh/Fohenagh 7-5 Abbeyknockmoy 2-2

Ocean Hygiene Supplies & Packaging U12 Roinn 4

Sun, 13 Jun,

(Round: Round 1), Ardrahan 3-12 Killimor 3-1

Ocean Hygiene Supplies & Packaging Under 15 A Shield

Sat, 12 Jun,

(Round: Final), St Mary's GAA Athenry 1-21 Sarsfields 1-15

Ocean Hygiene Supplies & Packaging Under 15 A1 Cup

Sat, 12 Jun,

(Round: Final), Kinvara 2-26 Loughrea 2-24

Ocean Hygiene Supplies & Packaging Under 15 A1 Shield

Sat, 12 Jun,

(Round: Final), Mullagh/Kiltormer 2-14 Kilnadeema-Leitrim 1-11

Ocean Hygiene Supplies & Packaging Under 15 B Cup

Sat, 12 Jun,

(Round: Final), Skehana-Mountbellew/Moylough 5-17 Meelick-Eyrecourt 1-3

Ocean Hygiene Supplies & Packaging Under 15 B Shield

Sat, 12 Jun,

(Round: Final), Craughwell GAA Club 2-19 Ardrahan 3-12

Ocean Hygiene Supplies & Packaging Under 15 B1 Cup

Sat, 12 Jun,

(Round: Final), Cappataggle 3-8 Liam Mellows 1-6

Ocean Hygiene Supplies & Packaging Under 15 B1 Shield

Sat, 12 Jun,

(Round: Final), Ballygar 2-18 St Thomas 1-17

Ocean Hygiene Supplies & Packaging Under 15 C Cup

Sat, 12 Jun,

(Round: Final), Four Roads 2-15 Salthill-Knocknacarra 1-7

Ocean Hygiene Supplies & Packaging Under 15 C Shield

Sat, 12 Jun,

(Round: Final), Killimor W/O Rahoon-Newcastle  -

U-13 Football Division 1 West

Fri, 11 Jun,

(Round: Round 1), Claregalway 7-6 St Mary's GAA Athenry 4-6

U-15 Football Division 1

Fri, 11 Jun,

(Round: Round 1), Claregalway 4-14 Salthill-Knocknacarra 2-8

Fri, 11 Jun,

(Round: Round 1), Tuam Stars 3-13 Corofin 1-15

Fri, 11 Jun,

(Round: Round 1), Oranmore-Maree 4-13 Annaghdown 1-12

Fri, 11 Jun,

(Round: Round 1), Moycullen 7-3 Barna 1-8

U-15 Football Division 2 North

Fri, 11 Jun,

(Round: Round 1), Headford 7-7 Mountbellew/Moylough 2-14

Fri, 11 Jun,

(Round: Round 1), Craughwell GAA Club 1-11 Kinvara 1-3

Fri, 11 Jun,

(Round: Round 1), Dunmore MacHales 3-11 St Mary's GAA Athenry 3-11

Sun, 13 Jun,

(Round: Round 1), Caherlistrane 9-8 Loughrea Gaelic Football 2-4

U-15 Football Division 2 West

Fri, 11 Jun,

(Round: Round 1), St Michael's 5-10 An Cheathrú Rua 3-6

Fri, 11 Jun,

(Round: Round 1), Clifden 8-12 Salthill-Knocknacarra 5-3

U-15 Football Division 3 North

Fri, 11 Jun,

(Round: Round 1), Menlough 1-16 Oranmore-Maree 3-9

Fri, 11 Jun,

(Round: Round 1), Monivea-Abbey 6-12 Caltra 7-7

U-15 Football Division 3 West

Fri, 11 Jun,

(Round: Round 1), Cumann Peile Naomh Anna, Leitir Móir  8-16 St. Patricks 4-5

Fri, 11 Jun,

(Round: Round 1), Cárna-Caiseal/Na Piarsaigh 8-8 Oughterard 1-7

U-15 Football Division 4

Fri, 11 Jun,

(Round: Round 1), Ballinasloe 5-7 Cortoon Shamrocks 2-6

Fri, 11 Jun,

(Round: Round 1), Padraig Pearses 9-10 Oranmore-Maree 4-8

U-15 Football Division 5

Fri, 11 Jun,

(Round: Round 1), Corofin 9-7 Salthill-Knocknacarra 5-5

Fri, 11 Jun,

(Round: Round 1), Headford 3-5 Annaghdown 2-4

Bon Secours Division 2A

Sun, 13 Jun,

(Round: Round 2), Annaghdown 3-8 Monivea-Abbey 0-9

Bon Secours Division 3B

Sun, 13 Jun,

(Round: Round 2), Mícheál Breathnach 2-15 Oranmore-Maree 1-15

Bon Secours Division 4B

Sun, 13 Jun,

(Round: Round 3), St. Patricks 0-11 Carna Cashel GAA 0-9

Bon Secours Division 4C

Sun, 13 Jun,

(Round: Round 1), St Brendan's 1-14 St Gabriel's 0-8

Gullane's Hotel Junior C1 Hurling Championship Knockout

Sun, 13 Jun,

(Round: Quarter-Final), Ahascragh/Fohenagh 0-15 St Mary's GAA Athenry 1-10

Sun, 13 Jun,

(Round: Quarter-Final), Kilnadeema-Leitrim 7-13 Moycullen Iománíocht 1-14

Sun, 13 Jun,

(Round: Quarter-Final), Castlegar 6-12 Ballygar 1-10

Junior A Championship North

Fri, 11 Jun,

(Round: Round 1), Glinsk 2-10 Monivea-Abbey 1-7

Fri, 11 Jun,

(Round: Round 1), Caltra 3-8 St Mary's GAA Athenry 2-3

Junior A Championship West

Sat, 12 Jun,

(Round: Round 1), Cumann Peile Naomh Anna, Leitir Móir  2-9 Oughterard 1-7

Sat, 12 Jun,

(Round: Round 1), Killannin 1-17 Na Piarsaigh 0-7

Sat, 12 Jun,

(Round: Round 1), Mícheál Breathnach 2-21 An Cheathrú Rua 4-13

Brooks Minor A (U17) Group 1

Sun, 13 Jun,

(Round: Round 1), Tynagh/Abbey-Duniry 4-21 Sarsfields 4-11

Sun, 13 Jun,

(Round: Round 1), Skehana-Mountbellew/Moylough 3-14 Killimordaly 1-9

Brooks Minor A (U17) Group 2

Sun, 13 Jun,

(Round: Round 1), Turloughmore 2-28 Cois Fharraige Aontaithe 1-10

Sun, 13 Jun,

(Round: Round 1), Craughwell GAA Club 1-20 Castlegar 1-14

Sun, 13 Jun,

(Round: Round 1), Clarinbridge 3-17 Oranmore-Maree 1-10

Junior B Championship North

Fri, 11 Jun,

(Round: Round 1), Kilconly 2-10 Williamstown 0-8

Fri, 11 Jun,

(Round: Round 1), Claregalway 2-11 Menlough 1-7

Fri, 11 Jun,

(Round: Round 1), Corofin 5-14 Headford 1-9

Sat, 12 Jun,

(Round: Round 1), Dunmore MacHales W/O Annaghdown  -

Junior B Championship West

Fri, 11 Jun,

(Round: Round 1), Killannin 4-7 Carna Cashel GAA 0-14

Sat, 12 Jun,

(Round: Round 1), An Spidéal 6-16 Oileáin Árann 1-10

Sat, 12 Jun,

(Round: Round 1), Salthill-Knocknacarra 0-17 St. Patricks 2-10

Sun, 13 Jun,

(Round: Round 1), Clifden 1-17 An Cheathrú Rua 2-6

Brooks Minor (U17) B Group 1

Sun, 13 Jun,

(Round: Round 1), Ahascragh/Fohenagh 3-21 Abbeyknockmoy 3-3

Brooks Minor (U17) B Group 2

Sun, 13 Jun,

(Round: Round 1), Sylane 2-15 Michael Cusacks 0-9

Sun, 13 Jun,

(Round: Round 1), Carnmore 4-19 Gort 1-9

Junior C Championship North - Group A

Fri, 11 Jun,

(Round: Round 1), Cortoon Shamrocks 2-10 Glenamaddy 2-9

Fri, 11 Jun,

(Round: Round 1), Fr Griffins/Éire Óg 1-8 Caherlistrane 0-4

Sat, 12 Jun,

(Round: Round 1), Milltown 1-17 Glinsk 0-3

Sat, 12 Jun,

(Round: Round 1), Killererin 3-7 Claregalway 1-9

Junior C Championship North - Group B

Fri, 11 Jun,

(Round: Round 1), St Brendan's 0-15 Kilkerrin-Clonberne 1-3

Sat, 12 Jun,

(Round: Round 1), Oranmore-Maree 2-17 St Gabriel's 3-8

Sat, 12 Jun,

(Round: Round 1), Mountbellew/Moylough 4-13 Kiltormer 0-6

Sat, 12 Jun,

(Round: Round 1), Loughrea 5-22 Caltra 1-6

Junior C Championship West

Fri, 11 Jun,

(Round: Round 1), Moycullen 5-20 Oughterard 2-7

Sun, 13 Jun,

(Round: Round 1), St Michael's 2-12 Renvyle 1-13

Sun, 13 Jun,

(Round: Round 1), Gaeil na Gaillimhe 7-14 Salthill-Knocknacarra 0-4

Sun, 13 Jun,

(Round: Round 1), Cumann Peile Naomh Anna, Leitir Móir  2-11 Barna 0-11

Junior A Football Championship

Fri, 11 Jun,

(Round: West Final ), Barna 0-18 St Michael's 1-3

Ocean Hygiene Supplies & Packaging Under 12 Roinn 5A

Sun, 13 Jun,

(Round: Round 1), Oranmore-Maree 7-9 Castlegar 2-4

Sun, 13 Jun,

(Round: Round 1), Carnmore 4-3 Clarinbridge 2-1

Ocean Hygiene Supplies & Packaging Under 12 Roinn 5B

Sun, 13 Jun,

(Round: Round 1), Craughwell GAA Club 6-6 Sarsfields 0-2

Ocean Hygiene Supplies & Packaging Under 12 Roinn 6A

Sun, 13 Jun,

(Round: Round 1), Oranmore-Maree 2-3 Craughwell GAA Club 0-3

Ocean Hygiene Supplies and Packaging U12 Roinn 6B

Sun, 13 Jun,

(Round: Round 1), Kilnadeema-Leitrim 3-2 Gort 1-3

Sun, 13 Jun,

(Round: Round 1), Michael Cusacks 4-5 Kinvara 0-1

Sun, 13 Jun,

(Round: Round 1), Craughwell GAA Club 5-8 Tynagh/Abbey-Duniry 2-2

Latest Tweets

The draws for the @Galway_GAA @TheBrooks_Group Senior Hurling Championship has been completed. The first round will… https://t.co/M9QEQk4MTh
Here is the draw for the 2021 @Galway_GAA @TheBrooks_Group Intermediate Hurling Championship. First round games are… https://t.co/0gljSPIKo0
Wel be live on @gbfmsports at 3.15pm for the Senior & Intermediate Hurling Championship Draws 2021. https://t.co/oiAPDgKLre
Our @Galway_GAA u20 Hurlers will play @OfficialCorkGAA next Saturday in the All Ireland u20 Final. The match will h… https://t.co/YGttDKPBl3
The @Galway_GAA u17 team to play @RoscommonGAA has been announced. Match throws in at 7pm this evening at Tuam Stad… https://t.co/ONguzZEUTt