Sat 21st Sep 2019       
CompetitionTimeVenueTeam 1ScoreScoreTeam 2Referee
Junior Football Championship3 00 PMRos MucRenvyle ------Salthill-Knocknacarra Brenadan Kinneavy
Junior Football Championship3 00 PMTuam StadiumGlenamaddy ------Athenry Gerry Daly
Claregalway Hotel Senior Football Championship 3 00 PMPearse StadiumTuam Stars ------An Spidéal Ronan McNulty
Minor A Championship 3 00 PMCaltra PitchCaltra ------Corofin P.J. Rabbitte
Junior A Hurling Championship 3 30 PMDuggan Park Meelick-Eyrecourt ------Craughwell GAA Club Brian Keon
Junior B Hurling Championship 4 00 PMTynaghOranmore-Maree ------Portumna Peter Campbell
Claregalway Hotel Senior Football Relegation Play-Offs4 45 PMRos MucAn Cheathrú Rua ------Naomh Anna, Leitir Móir Austin O Connell
Claregalway Hotel Senior Football Relegation Play-Offs4 45 PMTuam StadiumCLG Bhearna ------St. James' GAA Noel Dempsey
Claregalway Hotel Senior Football Championship 4 45 PMPearse StadiumMoycullen ------St Michael's Richard Mc Nicholas
Under 16 A1 Hurling Shield5 00 PMKilconieronCarnmore ------Abbeyknockmoy Ronan Stankard
Claregalway Hotel Senior Football Relegation Play-Offs5 00 PMMilltownKillererin ------Caherlistrane Kieran Quinn
Senior Hurling Championship5 15 PMDuggan Park Craughwell GAA Club ------Mullagh Paul Fahy
Intermediate Hurling Championship - Group 25 30 PMTynaghKillimor ------Kiltormer Shane Hynes
Junior C Football Championship5 30 PMClonburAn Fhairche - Clonbur ------Oranmore-Maree
Ard Ri House Hotel Junior C Championship North - Group B6 00 PMBallygarSt Brendan's ------Corofin
Ard Ri House Hotel Junior C Championship North - Group A6 00 PMMountbellewMountbellew/Moylough ------Loughrea Pat Hansberry
U-16 Division 1 B6 00 PMKilconnellSt. Gabriels ------Annaghdown Martin Collins
        
Sun 22nd Sep 2019       
CompetitionTimeVenueTeam 1ScoreScoreTeam 2Referee
U14 Football Division 411 00 AMTonabrockyCLG Bhearna ------Annaghdown Frank Kinneen
Ard Ri House Hotel Junior B Championship North - Group A12 00 PMKilconlyKilconly ------Killererin Sean Lyons
Ard Ri House Hotel Junior Championship North - Group B12 00 PMCaherlistraneCaherlistrane ------Kilkerrin-Clonberne Charlie Ward
Ard Ri House Hotel Junior C Championship North - Group B12 00 PMTuam StarsTuam Stars ------Milltown
Junior C Hurling Championship 12 00 PMDuggan Park Sarsfields ------Clarinbridge
Junior B Hurling Championship 12 00 PMLoughreaKillimor ------Turloughmore
Junior B Football Championship12 00 PMCreggAnnaghdown ------Caltra Tom Ryder
Junior B Football Championship12 00 PMClaregalway LakeviewClaregalway ------Headford Martin Collins
U-16 Football Division 1 A12 00 PMWestsideSt Michael's ------Dunmore MacHales Kieran Quinn
Under 16 A1 Hurling Cup12 30 PMCarnmoreMaigh Cuilinn ------Killimordaly John Rosney
Car Parts Warehouse Junior A Championship West - Group B12 30 PMRos MucNa Piarsaigh ------Naomh Anna, Leitir Móir Pádraig Mac Donncha
Intermediate Hurling Championship - Group 21 30 PMLoughreaMeelick-Eyrecourt ------Rahoon-Newcastle GAA Gerry Donoghue
Claregalway Hotel Intermediate Football Championship 1 30 PMPearse StadiumCortoon Shamrocks ------Clg Mícheál Breathnach James Molloy
Junior A Hurling Championship 1 30 PMDuggan Park St Thomas ------Tommy Larkins Liam Gordon
Junior B Football Championship2 00 PMOranmoreOranmore-Maree ------An Spidéal Ronan McNulty
Claregalway Hotel Intermediate Football Relegation2 30 PMRos MucClifden ------CLG Oileáin Árann Christopher Ryan
Under 15C Hurling Shield3 00 PMThe PriarieSalthill-Knocknacarra ------Portumna David Earls
Claregalway Hotel Senior Football Championship 3 00 PMTuam StadiumSalthill-Knocknacarra ------Claregalway Gerald Anthony Lohan
Claregalway Hotel Intermediate Football Championship 3 15 PMPearse StadiumDunmore MacHales ------Oughterard Thomas Murphy
Intermediate Hurling Championship - Group 14 00 PMKenny ParkMaigh Cuilinn ------Kinvara Karol Collins
Claregalway Hotel Senior Football Championship 4 45 PMTuam StadiumCorofin ------Mountbellew/Moylough Gearoid O Conamha
Junior A Football Championship5 00 PMPáirc na bhForbachaCLG Bhearna ------Clg Mícheál Breathnach Ger Cahill
Senior Hurling Championship5 30 PMKenny ParkAthenry ------Killimordaly Alan Kelly
        
Mon 23rd Sep 2019       
CompetitionTimeVenueTeam 1ScoreScoreTeam 2Referee
Ard Ri House Hotel Minor B North Championship - Group B6 30 PMHeadfordHeadford ------Cortoon Shamrocks Gerald Anthony Lohan
        
Tue 24th Sep 2019       
CompetitionTimeVenueTeam 1ScoreScoreTeam 2Referee
U14 Football Division 26 30 PMKinvaraKinvara ------Athenry
        
Wed 25th Sep 2019       
CompetitionTimeVenueTeam 1ScoreScoreTeam 2Referee
Connacht GAA Post Primary Junior A Hurling Championship- Group B12 30 PMKillimordalyClaregalway College ------St. Bridgets, Loughrea Brian Keon
Under 16 B1 HUrling Shield7 00 PMArdrahanSt Thomas ------Salthill-Knocknacarra
        
Thu 26th Sep 2019       
CompetitionTimeVenueTeam 1ScoreScoreTeam 2Referee
U14 Football Division 16 15 PMPearse StadiumClaregalway ------Killannin
Under 15B1 Hurling Shield6 30 PMDuggan Park Meelick-Eyrecourt ------Kilconieron GAA
Ard Ri House Hotel Minor B North Championship - Group A7 30 PMHeadfordMonivea-Abbey ------Annaghdown Anthony Coyne
U16 A Cup Hurling7 45 PMDuggan Park Oranmore-Maree ------Craughwell GAA Club Sean Byrne
        
Fri 27th Sep 2019       
CompetitionTimeVenueTeam 1ScoreScoreTeam 2Referee
Connacht GAA Post Primary Junior A Hurling Championship- Group A5 00 PMLoughreaPresentation College Athenry ------St Raphaels College Loughrea Karol Collins
        
Sat 28th Sep 2019       
CompetitionTimeVenueTeam 1ScoreScoreTeam 2Referee
Under 15 B1 Hurling Cup12 00 AMTBCCLG Ath Eascrach/Fothaine ------Abbeyknockmoy
Under 13C Hurling Shield12 00 AMMeelick-Eyrecourt ------Sylane
Under 12 Hurling Group 6 Cup10 00 AMKilnadeemaMullagh-Kiltormer ------Tynagh Abbey Duniry
Under 12 Group 3 Cup11 00 AMKilnadeemaBallinasloe GAA ------Tommy Larkins
u12 Hurling Group 8 Shield12 00 PMKilnadeemaSylane ------Kinvara