Tue 11th Aug 2020       
CompetitionTimeVenueTeam 1ScoreScoreTeam 2Referee
U-14 Division 4 Cup7 00 PMCaltra PitchCaltra ------Kilkerrin/Clonberne/Killererin John Cahill
Junior C1 Hurling Championship Group17 00 PMClontuskertKillimor ------Tommy Larkins Seamus Moran
Junior C1 Hurling Championship Group17 00 PMCappataggleCappataggle ------Tynagh Abbey Duniry Gerry Hurley
U-14 Division 1 Cup7 00 PMTuam StarsTuam Stars ------Maigh Cuilinn Gerry Daly
U-14 Division 1 Cup7 00 PMOranmore-MareeOranmore-Maree ------Claregalway
U-14 Division 1 Shield7 00 PMCorofin GAA Pitch Corofin ------Salthill-Knocknacarra Charlie Ward
U-14 Division 1 Shield7 00 PMPáirc na bhForbachaCLG Bhearna ------Caherlistrane Christopher Ryan
U-14 Division 2 North Cup7 00 PMMountbellewMountbellew/Moylough ------Headford Padraic Kelly
U-14 Division 2 North Cup7 00 PMCreggAnnaghdown ------Dunmore MacHales Michael Ryder
U-14 Division 2 North Shield7 00 PMMenloughMenlough ------Monivea-Abbey Seamus Lawlor
U-14 Division 2 North Shield7 00 PMClaregalway KnockdoemoreClaregalway ------Kilconly Noel Finnegan
U-14 Division 2 West Cup7 00 PMPáirc an ChathánaighAn Cheathrú Rua ------Oranmore-Maree Mairtín O Curraoin (coilím)
U-14 Division 2 West Cup7 00 PMMervueSt. James' GAA ------Clg Mícheál Breathnach Martin Collins
U-14 Division 2 West Shield7 00 PMAn SpidealAn Spidéal ------St Michael's Muiris Mac Gearailt
U-14 Division 2 West Shield7 00 PMKinvaraKinvara ------Killannin Cathal Mc Mahon
U-14 Division 3 North Cup7 00 PMAthenryAthenry ------Northern Gaels Gerry Moore
U-14 Division 3 North Cup7 00 PMMilltown GAAMilltown ------Craughwell GAA Club Tony Keating
U-14 Division 3 North Shield7 00 PMLoughreaLoughrea Gaelic Football ------St Brendan's Paul Quinn
U-14 Division 3 North Shield7 00 PMBrownesgroveCortoon Shamrocks ------Ballinasloe GAA Tommy Hynes
U-14 Division 3 West Cup7 00 PMClifdenClifden ------Claregalway B Team
U-14 Division 3 West Cup7 00 PMThe PriarieSalthill-Knocknacarra B Team------Cumann Peile Naomh Anna, Leitir Móir John Donovan
        
Wed 12th Aug 2020       
CompetitionTimeVenueTeam 1ScoreScoreTeam 2Referee
Minor B1 Hurling Championship Group 47 00 PMBallinderreenBallinderreen ------Meelick-Eyrecourt Kevin Egan
Minor A West Championship - Group A7 00 PMMaigh CuilinnMaigh Cuilinn ------CLG Bhearna Christopher Ryan
Minor A West Championship - Group B7 00 PMOranmoreOranmore-Maree ------Salthill-Knocknacarra Ger Cahill
Minor B West Championship - Group A7 00 PMLeitir MóirCumann Peile Naomh Anna, Leitir Móir ------Clifden Tommy Faherty (S)
Minor B West Championship - Group B7 00 PMRos MucCárna-Caiseal/Na Piarsaigh ------An Spidéal Muiris Mac Gearailt
Minor A North Championship - Group A7 00 PMCaltra PitchCaltra ------Claregalway Gerry Daly
Minor A North Championship - Group B7 00 PMMoniveaMonivea-Abbey ------Corofin Padraic Kelly
Minor C North Championship7 00 PMMilltownMilltown ------Headford Tony Keating
Minor C North Championship7 00 PMBallymacwardMenlough ------Cortoon Shamrocks Martin Collins
Minor B North Championship - Group A7 00 PMMountbellewMountbellew/Moylough ------St Gabriel's Sean Lyons
Minor B North Championship - Group A7 00 PMCreggAnnaghdown ------Tuam Stars John Devlin
Minor B North Championship - Group B7 00 PMBallinasloeBallinasloe GAA ------Loughrea P.J. Rabbitte
Minor B North Championship - Group B7 00 PMKilconlyKilconly ------Caherlistrane Gerald Anthony Lohan
U-14 Division 5 North7 00 PMTuam StarsTuam Stars B Team------Corofin B TeamPat Hansberry
Minor C West Championship7 30 PMPáirc an ChathánaighAn Cheathrú Rua ------Killannin Mairtín O Curraoin (coilím)
        
Thu 13th Aug 2020       
CompetitionTimeVenueTeam 1ScoreScoreTeam 2Referee
U14 C1 Cup6 15 PMTurloughmoreTurloughmore ------Athenry
U14 A Cup6 30 PMAthenryAthenry ------Oranmore-Maree Gerry Hurley
U14 A1 Cup6 30 PMKilconieronKilconieron GAA ------Craughwell GAA Club Sean Byrne
U14 B Cup6 30 PMMullaghMullagh-Kiltormer ------Killimordaly
U14 B1 Cup6 30 PMBallinderreenBallinderreen ------Ballinasloe GAA Ollie Flanagan
Under 14 A1 Shield6 30 PMGort GAA GroundsGort Inse Guaire ------Michael Cusacks
U14 C Cup6 30 PMPáirc an ChnoicClg Mícheál Breathnach ------Cappataggle John Keane
Under 14B Shield6 30 PMPadraig Pearses GAA GroundPadraig Pearses ------Ardrahan
U14 B1 Shield6 30 PMBallyloughaneLiam Mellows ------Tommy Larkins Conor Quinlan
Under 14 C Shield6 30 PMAbbeyknockmoyAbbeyknockmoy ------Meelick-Eyrecourt Adrian Mooney
U14 C1 6 30 PMCreggAnnaghdown ------Castlegar Tomas Lally
U14 A Cup6 30 PMClarinbridgeClarinbridge ------Castlegar
Under 14 A Shield6 30 PMKinvaraKinvara ------Carnmore
U14 A1 Cup6 30 PMSt Brendan's LoughreaLoughrea ------Annaghdown
U14 B Cup6 30 PMAhascraghCLG Ath Eascrach/Fothaine ------Portumna Gerard Dwyer
U14 C Cup6 30 PMSylaneSylane ------Four Roads
Under 14B Shield6 30 PMKilnadeema PitchKilnadeema-Leitrim ------St Thomas
U14 B1 Shield6 30 PMBallygar GAA PitchBallygar HC ------Salthill-Knocknacarra
Under 14 C Shield6 30 PMKillimorKillimor ------Cois Fharraige
U14 B1 Cup6 30 PMSkehanaSkehana-Mountbellew/Moylough ------Rahoon-Newcastle
U14 C1 Cup6 30 PMOranmore-MareeOranmore-Maree ------Tuam Hurling
Under 14 A Shield7 15 PMTurloughmoreTurloughmore ------Sarsfields Pat Burke
Under 14 A1 Shield7 30 PMBaile Doite Pitch & ClubhouseMaigh Cuilinn ------Tynagh Abbey Duniry Alan Kelly
        
Fri 14th Aug 2020       
CompetitionTimeVenueTeam 1ScoreScoreTeam 2Referee
U-16 Division 1 North6 30 PMClaregalway KnockdoemoreClaregalway ------Caherlistrane
U-16 Division 1 North6 30 PMTuam StarsTuam Stars ------Corofin Tom Ryder
U-16 Division 1 West6 30 PMKillannin Community PitchKillannin ------Salthill-Knocknacarra Frank Kinneen
U-16 Division 1 West6 30 PMOranmore-MareeOranmore-Maree ------Maigh Cuilinn Ronan McNulty
U-16 Division 4 North6 30 PMTuam StarsTuam Stars B Team------Claregalway C Team
U-16 Division 4 North6 30 PMCorofin GAA Pitch Corofin B Team------Milltown
U-16 Division 4 West6 30 PMCarnaCárna-Caiseal/Na Piarsaigh ------An Fhairche - Clonbur
U-16 Division 4 West6 30 PMKillannin Community PitchKillannin B Team------Oranmore-Maree B Team
U-16 Division 2 North Cup6 30 PMMoniveaMonivea-Abbey ------Claregalway B Team
U-16 Division 2 North Cup6 30 PMAthenryAthenry ------Dunmore MacHales
U-16 Division 2 North Shield6 30 PMMountbellewMountbellew/Moylough ------Headford
U-16 Division 2 North Shield6 30 PMCreggAnnaghdown ------Menlough
U-16 Division 2 West Cup6 30 PMPáirc an ChnoicClg Mícheál Breathnach ------CLG Bhearna
U-16 Division 2 West Cup6 30 PMAn SpidealAn Spidéal ------An Cheathrú Rua
U-16 Division 2 West Shield6 30 PMLeitir MóirCumann Peile Naomh Anna, Leitir Móir ------St Michael's
U-16 Division 2 West Shield6 30 PMOughterardOughterard ------Clifden
U-16 Division 3 North Cup6 30 PMClonberneKilkerrin/Clonberne/Killererin ------Kinvara
U-16 Division 3 North Cup6 30 PMCraughwellCraughwell GAA Club ------Northern Gaels
U-16 Division 3 North Shield6 30 PMKilconlyKilconly ------St Brendan's
U-16 Division 3 North Shield6 30 PMCaltra PitchCaltra ------Cortoon Shamrocks
Junior A Championship North - Group B7 00 PMMilltownMilltown ------Caltra Austin O Connell
Claregalway Hotel Intermediate Football Championship - Group A7 00 PMTuam StadiumGlenamaddy ------Kilconly Muiris Mac Gearailt
Junior Championship North - Group A7 00 PMClaregalway LakeviewClaregalway ------St Brendan's John Devlin
Junior Championship North - Group B7 00 PMAthenryAthenry ------Ballinasloe GAA Gerry Moore
Junior Championship North - Group B7 00 PMMountbellewMountbellew/Moylough ------Corofin Tony Keating
Claregalway Hotel Senior Football Championship - Group 17 00 PMPearse StadiumCLG Bhearna ------Salthill-Knocknacarra Gearoid O Conamha
Junior A Hurling Championship Group 17 00 PMClonfertMeelick-Eyrecourt ------Tynagh Abbey Duniry
Junior A Championship West - Group A7 30 PMRos MucNa Piarsaigh ------Oughterard
Junior Championship North - Group A7 30 PMClonberneKilkerrin-Clonberne ------Caherlistrane Padraic Kelly
U14 C1 7 45 PMClarinbridgeClarinbridge ------Sylane Ollie Flanagan
        
Sat 15th Aug 2020       
CompetitionTimeVenueTeam 1ScoreScoreTeam 2Referee
Under 12 Group 110 00 AMCastlegar PitchCastlegar ------Craughwell GAA Club Sean Byrne
Under 12 Group 110 00 AMTurloughmoreTurloughmore ------Carnmore
Under 12 Group 110 00 AMAthenryAthenry ------Oranmore-Maree Gordan Duane
Under 12 Group 110 00 AMClarinbridgeClarinbridge ------Maigh Cuilinn
Under 12 Group 210 00 AMBallinasloeBallinasloe GAA ------Loughrea
Under 12 Group 210 00 AMKilconieronKilconieron GAA ------Gort Inse Guaire James Lundon
Under 12 Group 210 00 AMNew InnSarsfields ------Michael Cusacks
Under 12 Group 210 00 AMKinvaraKinvara ------Portumna
Under 12 Group 310 00 AMTommy Larkins ParkTommy Larkins ------Ballinderreen
Under 12 Group 310 00 AMKillimordalyKillimordaly ------St Thomas
Under 12 Group 310 00 AMMullaghMullagh-Kiltormer ------Padraig Pearses David Cunningham
Under 12 Group 310 00 AMSalthill-KnocknacarraSalthill-Knocknacarra ------Liam Mellows
Under 12 Group 610 00 AMMeelick-EyrecourtCappataggle ------Meelick-Eyrecourt Brian Keon
Under 12 Group 610 00 AMAhascragh SportsfieldCLG Ath Eascrach/Fothaine ------Four Roads
Under 12 Group 410 00 AMSylaneSylane ------Ardrahan
Under 12 Group 410 00 AMTynagh/Abbey-DuniryTynagh Abbey Duniry ------Cois Fharraige
Under 12 Group 410 00 AMTonabrockyRahoon-Newcastle ------Clg Mícheál Breathnach Conor Quinlan
Under 12 Group 510 00 AMAbbeyknockmoyAbbeyknockmoy ------Roscommon Gaels Tomas Lally
Under 12 Group 510 00 AMCreggAnnaghdown ------Ballygar HC
Under 12 Group 510 00 AMMountbellewSkehana-Mountbellew/Moylough ------Tuam Hurling
Under 12 Group 911 00 AMKillimordalyKillimordaly ------Oranmore-Maree
Under 12 Group 911 00 AMAthenryAthenry ------Padraig Pearses
Under 12 Group 811 00 AMBallinasloeBallinasloe GAA ------Loughrea
Under 12 Group 811 00 AMCarnmore GAA Club Carnmore ------Gort Inse Guaire
Under 12 Group 811 00 AMNew InnSarsfields ------Turloughmore
Under 12 group 1011 00 AMSylaneSylane ------Oranmore-Maree
Under 12 group 1011 00 AMTynagh/Abbey-DuniryTynagh Abbey Duniry ------Cois Fharraige Micheal Kelly
Under 12 group 1011 00 AMTonabrockyRahoon-Newcastle ------Clg Mícheál Breathnach Conor Quinlan
Under 12 Group 712 00 PMCastlegar PitchCastlegar ------Craughwell GAA Club Sean Byrne
Under 12 Group 712 00 PMTurloughmoreTurloughmore ------Carnmore
Under 12 Group 712 00 PMAthenryAthenry ------Oranmore-Maree Gordan Duane
Under 12 Group 712 00 PMClarinbridgeClarinbridge ------Maigh Cuilinn
Claregalway Hotel Intermediate Football Championship - Group D2 30 PMTuam StadiumMenlough ------Dunmore MacHales P.J. Rabbitte
Claregalway Hotel Senior Football Championship - Group 13 30 PMPearse StadiumSt Michael's ------An Spidéal Mairtin Flaherty
Claregalway Hotel Intermediate Football Championship - Group A5 00 PMOughterardOranmore-Maree ------Cumann Peile Naomh Anna, Leitir Móir James Molloy
Claregalway Hotel Intermediate Football Championship - Group B5 00 PMDuggan Park St Gabriel's ------Killererin Noel Dempsey
Claregalway Hotel Intermediate Football Championship - Group C5 00 PMClonburHeadford ------CLG Cárna-Caiseal Gerry Daly
Claregalway Hotel Intermediate Football Championship - Group C5 30 PMTuam StadiumCaltra ------Cortoon Shamrocks Shane Hehir
Junior A Championship North - Group A6 00 PMBallymacwardPadraig Pearses ------Monivea-Abbey Pat Hansberry
Junior A Championship North - Group B6 00 PMGlinsk G.A.A.PitchGlinsk ------Tuam Stars Sean Lyons
Junior B Hurling Championship Group 36 00 PMKinvaraKinvara ------Kilnadeema-Leitrim
Junior B Hurling Championship Group 46 00 PMNew InnSarsfields ------Kilconieron GAA
Junior C1 Hurling Championship Group16 00 PMTynagh/Abbey-DuniryTynagh Abbey Duniry ------Killimor
Junior C Hurling Championship Group 36 00 PMOranmore-MareeOranmore-Maree ------Meelick-Eyrecourt
Junior C Hurling Championship Group 46 00 PMCraughwellCraughwell GAA Club ------Kilbeacanty
Junior A Hurling Championship Group 16 00 PMSt ThomasSt Thomas ------Ballinderreen
Junior Championship West - Group A6 30 PMCrestwoodFr Griffins Éire Óg ------Killannin Noel Cummins
Junior Championship West - Group B6 30 PMMervueSt. James' GAA ------An Fhairche - Clonbur
Claregalway Hotel Senior Football Championship - Group 26 30 PMPearse StadiumAnnaghdown ------Maigh Cuilinn Frank Kinneen
        
Sun 16th Aug 2020       
CompetitionTimeVenueTeam 1ScoreScoreTeam 2Referee
U-12 League Group 1 10 00 AMHeadfordHeadford ------Tuam Stars
U-12 League Group 1 10 00 AMMoniveaMonivea-Abbey ------Caherlistrane Tommy Hynes
U-12 League Group 2 10 00 AMBaile Doite Pitch & ClubhouseMaigh Cuilinn ------Claregalway
U-12 League Group 2 10 00 AMBarnaCLG Bhearna ------Oranmore-Maree
U-12 League Group 2 10 00 AMThe PriarieSalthill-Knocknacarra ------Annaghdown
U-12 League Group 3 10 00 AMClaregalway KnockdoemoreClaregalway B Team------Clg Mícheál Breathnach Martin Collins
U-12 League Group 3 10 00 AMThe PriarieSalthill-Knocknacarra B Team------Killannin
U-12 League Group 3 10 00 AMWestsideSt Michael's ------Oranmore-Maree B Team
U-12 League Group 610 00 AMPáirc an ChathánaighAn Cheathrú Rua ------Clifden Colm Conway
Junior C1 Hurling Championship Group111 00 AMLeitrim Community CentreKilnadeema-Leitrim ------Cappataggle
Junior C1 Hurling Championship Group 211 00 AMAhascragh SportsfieldCLG Ath Eascrach/Fothaine ------Skehana-Mountbellew/Moylough
Junior C1 Hurling Championship Group 211 00 AMTuamTuam Hurling ------Ballygar HC
Junior C1 Hurling Championship Group 311 00 AMTurloughmoreTurloughmore ------St Thomas
Junior C1 Hurling Championship Group 311 00 AMBallinderreenBallinderreen ------Athenry
Junior C1 Hurling Championship Group 411 00 AMAn SpidealAn Spidéal ------Salthill-Knocknacarra
Junior C1 Hurling Championship Group 411 00 AMPáirc na bhForbachaBearna-Na Forbacha ------Moycullen Iománíocht
U-12 League Group 411 00 AMBrownesgroveCortoon Shamrocks ------Dunmore MacHales
U-12 League Group 411 00 AMKilconlyKilconly ------Milltown
U-12 League Group 411 00 AMClonberneKilkerrin-Clonberne ------Killererin
U-12 League Group 511 00 AMKinvaraKinvara ------Padraig Pearses Cathal Mc Mahon
U-12 League Group 511 00 AMLoughreaLoughrea Gaelic Football ------Athenry
U-12 League Group 711 00 AMMenloughMenlough ------St Brendan's
U-12 League Group 711 00 AMGlenamaddyNorthern Gaels ------Caltra
U-12 League Group 711 00 AMKilconnellSt Gabriel's ------Mountbellew/Moylough
U-12 League Group 911 00 AMAthenryAthenry B Team------Corofin B TeamJohn Donovan
U-12 League Group 911 00 AMMoniveaMonivea-Abbey B Team------Caherlistrane B TeamTommy Hynes
U-12 League Group 1011 00 AMBaile Doite Pitch & ClubhouseMaigh Cuilinn B Team------Claregalway C Team
U-12 League Group 1011 00 AMBarnaCLG Bhearna B Team------Oranmore-Maree C Team
U-12 League Group 1011 00 AMThe PriarieSalthill-Knocknacarra C Team------Annaghdown B Team
U-12 League Group 611 00 AMAn SpidealAn Spidéal ------St. James' GAA
U-12 League Group 611 00 AMOughterardOughterard ------Cárna-Caiseal/Na Piarsaigh
U-12 League Group 1211 00 AMCraughwellCraughwell GAA Club B Team------Tuam Stars C Team
U-12 League Group 1211 00 AMClaregalway KnockdoemoreClaregalway E Team------Loughrea Gaelic Football B TeamPeter Bane
U-12 League Group 1211 00 AMCreggAnnaghdown C Team------Corofin C Team
U-12 League Group 811 00 AMPáirc an ChathánaighAn Cheathrú Rua B Team------Renvyle Colm Conway
U-12 League Group 811 00 AMCaherlistraneCaherlistrane C Team------Cumann Peile Naomh Anna, Leitir Móir John Devlin
U-12 League Group 1111 00 AMClaregalway KnockdoemoreClaregalway D Team------Clg Mícheál Breathnach B TeamMartin Collins
U-12 League Group 1111 00 AMThe PriarieSalthill-Knocknacarra D Team------Killannin B Team
U-12 League Group 1111 00 AMSt Michael'sSt Michael's B Team------Oranmore-Maree D Team
U-12 League Group 911 30 AMHeadfordHeadford B Team------Tuam Stars B Team
Junior A Championship West - Group B1 00 PMPáirc an ChathánaighAn Cheathrú Rua ------St Michael's Mairtín O Curraoin (coilím)
Junior A Championship West - Group B1 00 PMOranmoreOranmore-Maree ------CLG Bhearna Ger Cahill
Junior Championship West - Group A1 00 PMMaigh CuilinnMaigh Cuilinn ------Salthill-Knocknacarra Máirtín Mac Donnacha
Junior Championship West - Group B1 00 PMClonburRenvyle ------Clifden Frank Kinneen
Claregalway Hotel Senior Football Championship - Group 4B1 00 PMTuam StadiumMilltown ------St. James' GAA Shane Hehir
Claregalway Hotel Intermediate Football Championship - Group D1 30 PMAn SpidealCorofin ------CLG Oileáin Árann Christopher Ryan
Junior A Championship North - Group A2 00 PMCreggAnnaghdown ------Athenry Tom Ryder
Claregalway Hotel Senior Football Championship - Group 4A2 30 PMPearse StadiumOughterard ------Monivea-Abbey James Molloy
Claregalway Hotel Intermediate Football Championship - Group B5 00 PMMilltownKilkerrin-Clonberne ------Williamstown Anthony Coyne
Claregalway Hotel Senior Football Championship - Group 35 00 PMTuam StadiumCaherlistrane ------Claregalway Ronan McNulty
Claregalway Hotel Senior Football Championship - Group 25 30 PMPearse StadiumClg Mícheál Breathnach ------Mountbellew/Moylough Gerald Anthony Lohan
Claregalway Hotel Senior Football Championship - Group 36 00 PMKenny ParkKillannin ------Tuam Stars Thomas Murphy
        
Mon 17th Aug 2020       
CompetitionTimeVenueTeam 1ScoreScoreTeam 2Referee
Under 16C1 Shield6 30 PMTBCTuam Hurling ------Carnmore or Craughwell
Under 16A Shield6 30 PMCraughwell GAA Club ------Kilnadeema-Leitrim