Friday 17th Jul 2020
Competition NameTimeVenueTeam 1ScoreScoreTeam 2Referee
U-16 Division 2 North Group 26 30 PMClaregalway KnockdoemoreClaregalway B Team5-32-4Annaghdown David Staunton

Sunday 19th Jul 2020
Competition NameTimeVenueTeam 1ScoreScoreTeam 2Referee
U-12 League Group 2 10 00 AMBarnaCLG Bhearna 0-39-8Claregalway Alan Carr
U-12 League Group 3 10 00 AMWestsideSt Michael's 6-57-8Claregalway B TeamNoel Barrett
U-12 League Group 1011 00 AMBarnaCLG Bhearna B Team0-43-9Claregalway C TeamAlan Carr
U-12 League Group 1111 00 AMWestsideSt Michael's B Team1-23-3Claregalway D Team TBC
U-12 League Group 1211 00 AMClaregalway KnockdoemoreClaregalway E Team4-91-4Tuam Stars C TeamTom Browne
Minor A North Championship - Group A2 00 PMClaregalway LakeviewClaregalway 1-162-14Dunmore MacHales Gerald Anthony Lohan

Tuesday 21st Jul 2020
Competition NameTimeVenueTeam 1ScoreScoreTeam 2Referee
U-14 Division 1 North7 00 PMCaherlistraneCaherlistrane 0-36-13Claregalway Tony Keating
U-14 Division 2 North Group 27 00 PMCreggAnnaghdown 9-90-9Claregalway B TeamMartin Collins
U-14 Division 3 West Group 27 00 PMThe PriarieSalthill-Knocknacarra B Team0-0CONCClaregalway B Team TBC
U-14 Division 5 West7 00 PMOranmore-MareeOranmore-Maree C Team1-65-4Claregalway D TeamCathal Mc Mahon

Friday 24th Jul 2020
Competition NameTimeVenueTeam 1ScoreScoreTeam 2Referee
U-16 Division 1 North6 30 PMBallinasloeBallinasloe GAA 0-93-14Claregalway Paul Quinn
U-16 Division 2 North Group 26 30 PMHeadfordHeadford 0-71-7Claregalway B TeamPeter Bane
U-16 Division 4 North6 30 PMClaregalway KnockdoemoreClaregalway C Team2-74-7Milltown TBC

Saturday 25th Jul 2020
Competition NameTimeVenueTeam 1ScoreScoreTeam 2Referee
U-12 League Group 2 10 30 AMClaregalway KnockdoemoreClaregalway 5-60-5Annaghdown John Brennan
U-12 League Group 3 10 30 AMClaregalway KnockdoemoreClaregalway B Team2-110-10Oranmore-Maree B TeamMartin Collins
U-12 League Group 1011 00 AMClaregalway KnockdoemoreClaregalway C Team3-91-2Annaghdown B TeamJohn Brennan
U-12 League Group 1111 30 AMClaregalway KnockdoemoreClaregalway D Team2-05-5Oranmore-Maree D TeamMartin Collins
U-12 League Group 1212 00 PMCraughwellCraughwell GAA Club B Team3-102-1Claregalway E TeamSeamus Lawlor

Tuesday 28th Jul 2020
Competition NameTimeVenueTeam 1ScoreScoreTeam 2Referee
U-14 Division 1 North7 00 PMClaregalway KnockdoemoreClaregalway 2-71-7Corofin Austin O Connell
U-14 Division 2 North Group 27 00 PMClaregalway KnockdoemoreClaregalway B Team4-44-10Headford Ciaran Harkin
U-14 Division 3 West Group 27 00 PMClaregalway KnockdoemoreClaregalway B Team0-0CONCAn Fhairche - Clonbur TBC
U-14 Division 5 West7 00 PMClaregalway KnockdoemoreClaregalway D Team7-64-6Salthill-Knocknacarra C TeamPeter Bane

Friday 31st Jul 2020
Competition NameTimeVenueTeam 1ScoreScoreTeam 2Referee
Claregalway Hotel Senior Football Championship - Group 37 30 PMPearse StadiumClaregalway 0-100-11Killannin Noel Dempsey

Sunday 2nd Aug 2020
Competition NameTimeVenueTeam 1ScoreScoreTeam 2Referee
U-12 League Group 3 10 00 AMClaregalway KnockdoemoreClaregalway B Team2-93-4Salthill-Knocknacarra B TeamCiaran Harkin
U-12 League Group 1111 00 AMClaregalway KnockdoemoreClaregalway D Team2-72-9Salthill-Knocknacarra D TeamCiaran Harkin
U-12 League Group 1211 00 AMClaregalway KnockdoemoreClaregalway E Team0-0CONCAnnaghdown C Team TBC
U-12 League Group 1012 30 PMClaregalway KnockdoemoreClaregalway C Team0-73-3Oranmore-Maree C TeamPadraic Kelly

Tuesday 4th Aug 2020
Competition NameTimeVenueTeam 1ScoreScoreTeam 2Referee
U-14 Division 1 North7 00 PMTuam StarsTuam Stars 0-0CONCClaregalway TBC
U-14 Division 3 West Group 27 00 PMClaregalway KnockdoemoreClaregalway B Team0-0CONCOughterard TBC

Friday 7th Aug 2020
Competition NameTimeVenueTeam 1ScoreScoreTeam 2Referee
U-12 League Group 126 15 PMBelclareCorofin C Team1-53-10Claregalway E Team TBC
U-16 Division 1 North6 30 PMCorofin GAA Pitch Corofin 1-63-14Claregalway Austin O Connell
U-16 Division 2 North Group 26 30 PMClaregalway KnockdoemoreClaregalway B TeamCONC0-0Athenry Seán Glynn
U-14 Division 2 North Group 26 45 PMClaregalway LakeviewClaregalway B Team9-114-4Monivea-Abbey TBC
U-12 League Group 2 7 00 PMClaregalway KnockdoemoreClaregalway 1-123-6Oranmore-Maree TBC
U-16 Division 4 North7 45 PMCorofin GAA Pitch Corofin B Team0-610-8Claregalway C TeamAustin O Connell

Saturday 8th Aug 2020
Competition NameTimeVenueTeam 1ScoreScoreTeam 2Referee
U-12 League Group 2 10 30 AMThe PriarieSalthill-Knocknacarra 1-24-11Claregalway Ger Cahill
U-12 League Group 3 10 30 AMKillannin Community PitchKillannin 1-56-19Claregalway B Team TBC
U-12 League Group 1011 30 AMThe PriarieSalthill-Knocknacarra C Team0-54-6Claregalway C TeamGer Cahill
U-12 League Group 1111 30 AMKillannin Community PitchKillannin B Team2-49-8Claregalway D Team TBC

Monday 10th Aug 2020
Competition NameTimeVenueTeam 1ScoreScoreTeam 2Referee
Junior Championship North - Group A7 00 PMCaherlistraneCaherlistrane 1-93-10Claregalway Martin Collins

Tuesday 11th Aug 2020
Competition NameTimeVenueTeam 1ScoreScoreTeam 2Referee
U-14 Division 1 Cup7 00 PMOranmore-MareeOranmore-Maree 3-61-8Claregalway TBC
U-14 Division 2 North Shield7 00 PMClaregalway KnockdoemoreClaregalway 6-71-10Kilconly Noel Finnegan
U-14 Division 3 West Cup7 00 PMClifdenClifden 8-151-8Claregalway C Team TBC

Wednesday 12th Aug 2020
Competition NameTimeVenueTeam 1ScoreScoreTeam 2Referee
Minor A North Championship - Group A7 00 PMCaltra PitchCaltra 0-93-11Claregalway Gerry Daly
U-14 Division 5 West7 00 PMBarnaCLG Bhearna B Team0-0CONCClaregalway D TeamJohn Brennan

Friday 14th Aug 2020
Competition NameTimeVenueTeam 1ScoreScoreTeam 2Referee
U-16 Division 1 North6 30 PMClaregalway KnockdoemoreClaregalway 2-152-5Caherlistrane John Brennan
U-16 Division 4 North6 30 PMTuam StarsTuam Stars B Team0-0CONCClaregalway C TeamNoel Finnegan
U-16 Division 2 North Cup6 30 PMMoniveaMonivea-Abbey 3-52-7Claregalway B TeamMartin Collins
Junior Championship North - Group A7 00 PMClaregalway LakeviewClaregalway 0-172-20St Brendan's John Devlin

Sunday 16th Aug 2020
Competition NameTimeVenueTeam 1ScoreScoreTeam 2Referee
U-12 League Group 2 10 00 AMBaile Doite Pitch & ClubhouseMaigh Cuilinn 2-73-7Claregalway Frank Kinneen
U-12 League Group 3 10 00 AMClaregalway KnockdoemoreClaregalway B Team3-91-9Clg Mícheál Breathnach Martin Collins
U-12 League Group 1011 00 AMBaile Doite Pitch & ClubhouseMaigh Cuilinn B Team7-81-11Claregalway C TeamFrank Kinneen
U-12 League Group 1111 00 AMClaregalway KnockdoemoreClaregalway D Team0-24-8Clg Mícheál Breathnach B TeamMartin Collins
U-12 League Group 1211 00 AMClaregalway KnockdoemoreClaregalway E Team1-63-3Loughrea Gaelic Football B TeamPeter Bane
Claregalway Hotel Senior Football Championship - Group 35 00 PMTuam StadiumCaherlistrane 0-104-12Claregalway Ronan McNulty

Friday 21st Aug 2020
Competition NameTimeVenueTeam 1ScoreScoreTeam 2Referee
U-16 Division 1 North6 30 PMClaregalway KnockdoemoreClaregalway 0-90-10Tuam Stars Tom Browne
U-16 Division 4 North6 30 PMClaregalway KnockdoemoreClaregalway C Team4-55-8St Gabriel's Noel Finnegan

Tuesday 25th Aug 2020
Competition NameTimeVenueTeam 1ScoreScoreTeam 2Referee
U-14 Division 2 North Shield7 00 PMMenloughMenlough 2-71-10Claregalway Paul Quinn

Wednesday 26th Aug 2020
Competition NameTimeVenueTeam 1ScoreScoreTeam 2Referee
Minor A Football Championship 7 00 PMClaregalway LakeviewClaregalway 2-130-12Northern Gaels Thomas Murphy

Friday 28th Aug 2020
Competition NameTimeVenueTeam 1ScoreScoreTeam 2Referee
Junior Championship North - Group A7 00 PMClonberneKilkerrin-Clonberne 1-100-9Claregalway Seamus Lawlor

Sunday 30th Aug 2020
Competition NameTimeVenueTeam 1ScoreScoreTeam 2Referee
U-16 Division 1 Cup11 00 AMThe PriarieSalthill-Knocknacarra 0-134-7Claregalway Ronan McNulty
U-12 League Finals11 00 AMClaregalway KnockdoemoreClaregalway 1-92-6Oranmore-Maree Tom Browne
U-12 League Finals12 30 PMClaregalway KnockdoemoreClaregalway C Team5-53-6CLG Bhearna B TeamTom Browne
Claregalway Hotel Senior Football Championship - Group 34 30 PMTuam StadiumTuam Stars 1-181-12Claregalway Noel Dempsey

Tuesday 1st Sep 2020
Competition NameTimeVenueTeam 1ScoreScoreTeam 2Referee
U-12 League Finals6 30 PMClaregalway KnockdoemoreOranmore-Maree B Team1-55-4Claregalway B TeamCathal Mc Mahon
U14 Division 5 Cup6 45 PMTuam StarsTuam Stars B Team2-61-4Claregalway D TeamP.J. Rabbitte
U-14 Division 2 North Shield6 45 PMClaregalway LakeviewClaregalway 3-141-11Menlough Thomas Murphy

Friday 4th Sep 2020
Competition NameTimeVenueTeam 1ScoreScoreTeam 2Referee
U-16 Division 1 Cup6 30 PMTuam StarsTuam Stars 0-113-15Claregalway Frank Kinneen
U-12 League Finals6 30 PMClaregalway KnockdoemoreClaregalway E Team3-30-3Tuam Stars C TeamMichael Ryder

Saturday 5th Sep 2020
Competition NameTimeVenueTeam 1ScoreScoreTeam 2Referee
U-12 League Finals6 00 PMClaregalway KnockdoemoreClaregalway D Team1-52-5St Michael's B TeamCiaran Harkin

Tuesday 8th Sep 2020
Competition NameTimeVenueTeam 1ScoreScoreTeam 2Referee
U-12 League Finals6 30 PMOranmore-MareeOranmore-Maree 2-71-3Claregalway Cathal Mc Mahon

Wednesday 9th Sep 2020
Competition NameTimeVenueTeam 1ScoreScoreTeam 2Referee
Minor A Football Championship 6 30 PMCorofin Corofin 2-61-14Claregalway Austin O Connell

Saturday 12th Sep 2020
Competition NameTimeVenueTeam 1ScoreScoreTeam 2Referee
Junior C Championship North - Group D7 00 PMClaregalway LakeviewClaregalway 2-102-10St Gabriel's Martin Collins

Wednesday 16th Sep 2020
Competition NameTimeVenueTeam 1ScoreScoreTeam 2Referee
Minor A Football Championship 6 45 PMCorofin Dunmore MacHales 1-102-8Claregalway Thomas Murphy

2020-09-25 - 2020-09-27
Competition NameTimeVenueTeam 1ScoreScoreTeam 2Referee
Junior B Championship North - Group BTBCClaregalway LakeviewClaregalway ------Kilconly TBC

Saturday 26th Sep 2020
Competition NameTimeVenueTeam 1ScoreScoreTeam 2Referee
Minor A Football Championship 4 30 PMPearse StadiumSt Michael's ------Claregalway TBC

2020-10-02 - 2020-10-11
Competition NameTimeVenueTeam 1ScoreScoreTeam 2Referee
Junior B Championship North - Group BTBCWilliamstownWilliamstown ------Claregalway TBC
Junior C Championship North - Group DTBCMilltownMilltown ------Claregalway TBC